Biuro i magazyn
Biuro i magazyn
+48 501 355 262 Pon - Pt. 7:00 - 17:00 Krakowiaków 4 lok. 10, 02-255 Warszawa
Bogate doświadczenie
PONAD 20 LAT NA RYNKU
Wysoka jakość
#1 W POLSCE
Ekologia
ZDROWIE I BEZPIECZEŃSTWO
ZAMÓW

Termoizolacja BauderPIR

Pianka poliuretanowa o podwyższonym indeksie PIR

BauderPIR jest udoskonaloną pianką poliuretanową o podwyższonym indeksie PIR i dzięki temu lepszych właściwościach. Jest materiałem termoizolacyjnym o najniższej przewodności cieplnej spełniającym dzięki temu wymagania dotyczące oszczędności energii już przy najmniejszych grubościach warstwy.

Materiały termoizolacyjne z BauderPIR wyróżniają się wysoką wytrzymałością termiczną i dobrą stabilnością wymiarową. BauderPIR jest wytrzymały na działanie gorącego bitumu i może być izolowany papami bitumicznymi.

BauderPIR nie ulega rozkładowi, jest odporny na pleśnienie, nie wydziela zapachów i nieszkodliwy dla zdrowia przy typowych zastosowaniach w budownictwie.

Odporność ogniowa płyt ze sztywnej pianki poliuretanowej PIR w lekkich dachach stalowych

Przy planowaniu dachów z uwzględnieniem aspektów przeciwpożarowych należy brać pod uwagę cały układ warstw jako system. Nie należy szacować właściwości przeciwpożarowych całego układu dachu na podstawie palności poszczególnych warstw. W badaniach ogniowych termoizolacja PIR wykazuje szczególnie korzystne właściwości. W wielu krajach, np. w USA na wielkopowierzchniowych dachach stosuje się przeważnie termoizolację poliuretanową PIR. Również w Niemczech materiały te zyskują coraz bardziej na znaczeniu dzięki swojej wysokiej wytrzymałości termicznej, nietopliwości, znakomitej izolacyjności i łatwości montażu. W przypadku pożaru pianka PIR zachowuje dłużej swoje właściwości izolacyjne, nie kapie i chroni inne elementy budynku przed oddziaływaniem ognia.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies, które będą zamieszczane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki internetowej i wyłączyć opcję zapisu plików cookies. View more
Akceptuję